سه شنبه 26 فروردین 93 بچه های دبستان دکتر حسابی (منطقه 3) به همراه مدیر مدرسه آقای سیدی، معاون مدرسه خانم جعفری و معلمین کلاس های تلاش و کوشش خانم ها ناظری و جلالیان برای آشنایی با مراحل ساخت مجموعه های انیمیشن به مؤسسه حور آمدند.

 

 


مراحل تولید از ابتدا یعنی نوشتن فیلمنامه، طراحی داستانِ مصور، طراحی شخصیت و مدل سازیِ سه بعدی تا جان بخشی بدن، حرکات صورت و دوبله به صورت عملی توضیح داده شد و در پایان بچه ها یکی از قسمت های مجموعۀ جدید "مهارت های زندگی" را در سالن نمایش تماشا کردند.

بچه ها علاقه و هیجان زیادی داشتند و پرسش هایی می کردند که نشان می داد بیش از حد انتظار به جزئیات توجه دارند. مثلاً اینکه پلان ها چگونه پشت سر هم قرار می گیرند، چرا کیفیت preview پایین تر از آن چیزی است که در تلویزیون به نمایش درمی آید یا پرسش هایی در مورد Flexibility در مدل های متحرک، استفاده از map رئال در محیطی با بافت استیلیزه، دلیلِ استفاده از صدای شاهد یا چگونگیِ composite صحنه های واقعی و مدل های انیمیشنی (البته به زبان خودشان!)

تجربه بسیار خوبی بود، هم برای کلاس اولی ها و هم برای بچه های حور که کلی انرژی گرفتند. تجربه ای که مطمئناً هیچ وقت از خاطرها پاک نمی شود.